מטפלים זרים

לא מעט משפחות בישראל נאלצות להיעזר במטפלים זרים לצורך טיפול ביקיריהם. ברוב המקרים מדובר בטיפול באנשים מבוגרים, לעיתים סיעודיים, אשר אינם יכולים לבצע סט של פעולות בסיסיות אשר אמורות לשמש אותן באופן יומיומי ועל כן הם נאלצים לקבל סיוע ממטפל חיצוני.

במהלך השנים, כפי שאנחנו יודעים, החלו להגיע לישראל מטפלים זרים, בעיקר מהפיליפינים, בשביל למלא פונקציה זו. 

הסיבה היא, שהיה מחסור כבד מאוד במטפלים סיעודיים והיה קיים חשש שאלמלא מטפל פיליפיני או מטפלת פיליפינית יעשו את העבודה, לא יהיה מי שיעשה אותה בפועל ומי שיפגע מכך יהיו הקשישים ובני המשפחה שלהם.

עם הנשים נקבעו כללים כיצד ניתן לייבא לארץ מטפלים זרים, נקבע מי מוסמך להביא אותם, איזו הכשרה הם אמורים לעבור, באילו תנאים עליהם לעבוד כאן, וכן מי זכאי להעסיק אותם, כלומר באיזה מצב אמור להימצא הקשיש על מנת שהוא יכול להעסיק מטפל פיליפיני או מטפלת פיליפינית.

בדרך כלל התנאי הבסיסי הוא שהם נמצאים בגיל הפרישה, אלא אם כן מדובר באנשים שמוגדרים על ידי ביטוח לאומי כנכים ואז אין הגבלת גיל. כמו כן, הם צריכים לעבור מבחני תלות של ביטוח לאומי, מבחנים שבוחנים את היכולת שלהם לבצע סדרה של פעולות, זאת על מנת לוודא שאכן הם לא יכולים לבצע אותן לבד והם זקוקים לעזרה. יש לציין שאנשים מבוגרים אשר חיים בגפם, זכאים להעסיק מטפלים זרים, בקלות רבה יותר מאשר אנשים שחיים בזוג או עם ילדיהם.

לכן הטענה כאילו מצב הקשישים היה יכול להיות יותר בעייתי אלמלא היו עומדים לרשותם אותם מטפלים זרים, היא נכונה וזו גם הסיבה שהמדינה תומכת בייבוא מטפלים אלה לישראל, אף על פי שמדובר בעובדים זרים.

אם אתם מחפשים מטפלים זרים ברמה גבוהה ומנוסים, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום. הצוות של דפנה שירותי סיעוד ישמח לעמוד לרשותכם בכל עת. אנחנו נספק לכם את כל המידע אודות שירותים שמעניקים מטפלים זרים. ניתן לפנות אלינו דרך המייל או בטלפון. 
אנחנו כאן בשבילכם
אחת הטענות הרווחות היא שאלמלא מטפלים זרים, מצב הקשישים היה קשה יותר, וזה נכון. לצערנו הרב, אין מספיק מטפלים סיעודיים ישראלים, וההנחה שהמצב לא ישתנה. מה עוד שתנאי העסקתם היא הרבה יותר יקרה מאשר תנאי העסקה של מטפל פיליפיני או מטפלת פיליפינית, מאחר ודרישות השכר שלהם גבוהות יותר.
 
צרו עמנו קשר בטלפון
072-33-80-372
או מלאו פרטיכם בטופס הבא: