מטפל סיעודי לקשיש

אין ספק שהזדקנות היא חלק מהחיים ושאפשר למצוא הרבה חן ויופי בזקנה, אך יחד עם אלה מערכות הגוף נעשות יותר ויותר זקנות. המשמעות של הדבר היא כי עם השנים תפקודיים יום יומיים שונים הולכים ונפגעים. עבור אותו קשיש או עבור אותה הקשישה, פעולות יומיומית, אשר היו עניין של מה בכך, הופכות להיות בלתי אפשריות. יש לכך השלכות רבות, פגיעה בתחושת הביטחון, פגיעה בדימוי העצמי ובהרגשה הכללית.
 
הסתייעות במטפל סיעודי לקשיש למעשה מאפשרת לקשיש לקבל את העזרה וההשגחה שהוא צריך, מבלי להתנתק משגרת חייו ומהסביבה המוכרת לו. יתר על כן, מטפל סיעודי לקשיש אשר מטפל בו באופן צמוד ושוטף לומד להכיר את הצרכים הספציפיים של אותו אדם, ובהתאם לכך לתת מענה מהיר ומתאים.
 
מטרת העל של מטפלת סיעוד היא בעצם לשפר את איכות חיי הקשיש ולאפשר לו להזדקן בכבוד. מטפלות סיעודיות יכולות לסייע במגוון תחומי חיים, בהתאם לצרכים הספציפיים של המטופל. העזרה ניתנת בתחום האישי- היגיינה, רחצה, לבוש, אכילה, ניידות ועוד. בתחום משק הבית- עזרה בניקיון, בישול, עריכת קניות ועוד. בתחום הרפואי- נטילת תרופות, לקיחת מדדים וכדומה.
 
מטפלים סיעודיים לקשישים עוברים הכשרות והשתלמויות על מנת לתת את המענה המקצועי וההולם ביותר לצרכי הקשישים באופן רגיש ומכבד. מעבר להיבט המקצועי אין להמעיט בהיבט האנושי והערכי. מטפלת סיעוד נמצאת שעות רבות לצד הקשיש בביתו, חוץ מהתחום הטיפולי היא גם מארחת לו חברה, יוצאת אתו לטייל, משוחחת אתו ובכך מכניסה לחייו חיוניות.
 
אל לנו לשכוח כי קשיש שבעבר ניהל חיים פעילים ודאי חש פגיעה בביטחון העצמי ובהרגשה הכללית, כשהוא מאבד מיכולתו לנהל חיים עצמאיים, מטפלות סיעודיות שעברו את ההכשרות הרלוונטיות ופועלות במסירות וכבוד יכולות לשפר את איכות החיים של הקשיש לאין שיעור. הן יכולות להוות את ההבדל בין חיים בתחושה של נטל וחוסר רלוונטיות, לחיים נעימים  ומלאי ביטחון.
 
בדפנה שירותי סיעוד אנו מעסיקים מטפלים סיעודיים לקשישים שעברו את כל ההכשרות וההשתלמויות הנדרשים, אנו מתחייבים לשירות מסור, מכבד, מקצועי ורגיש. אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר ולקבל מידע, יעוץ ושירות בפריסה ארצית.