פיליפינים לסיעוד

הגיל כבר נותן את אותותיו ויקרכם נזקק לעזרה וליוו בפעולות יום יומיות. אתם רוצים להעניק לו אתה הסיוע הטוב ביותר, אבל במקביל גם קצת מהוססים וחוששים להכניס אדם זר לבית יקירכם. אתם רוצים להעסיק פיליפינים לסיעוד, אבל מאיפה מתחילים? איך אפשר למצוא מטפלים זרים איכותיים ואמינים? איך אפשר להיות בטוחים שהמטפל/ת אכן מקצועי ומוסמך? מטפל/ת שידע להעניק טיפול איכותי ומותאם? ומה בנוגע ליחס חם ואנושי?
 
היתר להעסקת פיליפינים לסיעוד ניתן במקרי סיעוד הדורשים השגחה וליווי צמודים של הקשיש לאורך כל שעות היום. המדינה קבעה מספר קריטריונים לזכאות, ביניהם: קשישים שהגיעו לגיל פרישה (למעט נכים הזכאים לקצבה מהביטוח הלאומי), חיים בקהילה (קשישים שאינם שוהים במוסדות המספקים שירותי סיעוד כגון בית חולים, מרכזי שיקום, מחלקות סיעודיות ועוד), צבירה של מינימום 4.5 נקודות במבחן התלות (ADL) ועוד
 
משפחה המבקשת להעסיק פיליפינים לסיעוד מתבקשת להגיש בקשה לרשות האוכלוסין וההגירה. על מנת להגיש בקשה זו יש למלא טפסים עובדים זרים – בקשה לקבלת היתר (או הארכת היתר קיים), התחייבות מעסיק, ויתור סודיות רפואית, בקשה לביצוע מבחן הערכת תלות וכדומה. ישנה חשיבות רבה למילוי תקין של טפסים עובדים זרים, שכן טפסים שאינם מפורטים ומנומקים באופן מלא עלולים להוביל לאי מימוש הזכויות, בזבוז זמן יקר ועוגמת נפש. על מנת למלא טפסים סיעוד בצורה טובה, מומלץ מאוד להתייעץ עם גורמים שמבינים ומכירים את התחום.
 
למצוא ולשכור מטפלים פיליפינים לסיעוד, מקצועיים ומוסמכים אינו דבר פשוט ויש לתת את הדעת בנוגע למספר גורמים כאשר מדובר במטפלים זרים. חשוב שהמטפלת תהיה מוסמכת לתת טיפול סיעודי, ישנה חשיבות רבה ליכולת המטפלת לתקשר עם המטופל ולתקשר עם הסביבה- בני משפחה, ומחוץ לבית בדואר, סופר וכדומה. המטפלת הזרה היא זו שתשהה צמוד למטופל ברוב שעות היום התקשורת בינם וטיב היחסים הינם חשובים ומשמעותיים לאיכות חיי המטופל.
 
לעיתים יש צורך בהחלפת עובדים זרים. למשל, יש מטפלים זרים שמגיעות להם חופשות מיוחדות לפי החוזה שלהם, או מטפלים שסיימו את חוזה העסקתם מסיבה זו או אחרת. בדפנה שרותי סיעוד אנו יכולים לדעת מראש לגבי אילוצים ודרישות מעין אלה ולתת מענה להחלפת עובדים זרים, כך אפשר להיערך מראש ולא להשאיר את המטופל ובני משפחתו ללא מענה.
 
במידה ויקירך זקוק לטיפול סיעודי צמוד, בדפנה שרותי סיעוד נוכל ללוות אותך בתהליך להעסקת מטפלים זרים לסיעוד ולסייע לך למצוא מטפל/ת מתאימים. צור עמנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם עם צוות מטפלים סיעודיים מוסמכים.